TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1824-22-90/95-9
55A1824-22-90/95-9
Part No.:
55A1824-22-90/95-9
Datasheet:
ShinYua55A1824-22-90/95-9.pdf
Description:
55A CABLE/DUAL 10/ SM
NumberofConductors:
2
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper Alloy, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.135 (3.43mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C