TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1841-22-MST4-9CS2275
55A1841-22-MST4-9CS2275
Part No.:
55A1841-22-MST4-9CS2275
Datasheet:
ShinYua55A1841-22-MST4-9CS2275.pdf
Description:
CABLE 22AWG SHIELDED
NumberofConductors:
4
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.156 (3.96mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C