TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A4121-22-2/9-8
55A4121-22-2/9-8
Part No.:
55A4121-22-2/9-8
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55A4121-22-2/9-8.pdf
Description:
55A CABLE/SINGLE WALL
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.102 (2.59mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Gray
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C