TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A8002-22-9/5
55A8002-22-9/5
Part No.:
55A8002-22-9/5
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55A8002-22-9/5.pdf
Description:
THERMOCOUPLE CABLE
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Alumel, Chromel
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.102 (2.59mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
200°C