TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC0112-22-95
55PC0112-22-95
Part No.:
55PC0112-22-95
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Datasheet:
ShinYua55PC0112-22-95.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 22AWG 600V WHT/GRN
Packaging:
Bulk
CableType:
Hook-Up
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.041 (1.04mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.006 (0.15mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C