TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1122-24-2/6-9
55PC1122-24-2/6-9
Part No.:
55PC1122-24-2/6-9
Datasheet:
ShinYua55PC1122-24-2/6-9.pdf
NumberofConductors:
2
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.101 (2.57mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
200°C