TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1151-20-CML5-9CS2970
55PC1151-20-CML5-9CS2970
Part No.:
55PC1151-20-CML5-9CS2970
Datasheet:
ShinYua55PC1151-20-CML5-9CS2970.pdf
NumberofConductors:
5
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.173 (4.39mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C