TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC1871-20-CML7-3CS2433
55PC1871-20-CML7-3CS2433
Part No.:
55PC1871-20-CML7-3CS2433
Datasheet:
ShinYua55PC1871-20-CML7-3CS2433.pdf
NumberofConductors:
7
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.210 (5.33mm)
JacketColor:
Orange
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C