TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC2121-14-9/96-9
55PC2121-14-9/96-9
Part No.:
55PC2121-14-9/96-9
Datasheet:
ShinYua55PC2121-14-9/96-9.pdf
NumberofConductors:
2
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/27
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.186 (4.72mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C