TE Connectivity Raychem Cable Protection 55PC2146-24-CML4-9CS2970
55PC2146-24-CML4-9CS2970
Part No.:
55PC2146-24-CML4-9CS2970
Datasheet:
ShinYua55PC2146-24-CML4-9CS2970.pdf
NumberofConductors:
4
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
ConductorMaterial:
Copper Alloy, Nickel Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.115 (2.92mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C