CTS-Frequency Controls 579L288CTT
579L288CTT
Part No.:
579L288CTT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua579L288CTT.pdf
Description:
XTAL OSC TCXO 28.8000MHZ HCMOS
  • Related Categories
Package/Case:
10-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
579
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
TCXO
Frequency:
28.8 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 70°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
6mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)