KYOCERA AVX 5AK121JOFAM
5AK121JOFAM
Part No.:
5AK121JOFAM
Datasheet:
ShinYua5AK121JOFAM.pdf
Description:
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)