KYOCERA AVX 5AK150JAAAI
5AK150JAAAI
Part No.:
5AK150JAAAI
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5AK150JAAAI.pdf
Description:
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)