KYOCERA AVX 5AK1R5CDAAA
5AK1R5CDAAA
Part No.:
5AK1R5CDAAA
Datasheet:
ShinYua5AK1R5CDAAA.pdf
Description:
CAP CER 1.5PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1.5 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)