KYOCERA AVX 5AK2R2CAAAI
5AK2R2CAAAI
Part No.:
5AK2R2CAAAI
Datasheet:
ShinYua5AK2R2CAAAI.pdf
Description:
CAP CER 2.2PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)