KYOCERA AVX 5AK330JDBAI
5AK330JDBAI
Part No.:
5AK330JDBAI
Datasheet:
ShinYua5AK330JDBAI.pdf
Description:
CAP CER 33PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)