KYOCERA AVX 5AK390JOCAA
5AK390JOCAA
Part No.:
5AK390JOCAA
Datasheet:
ShinYua5AK390JOCAA.pdf
Description:
CAP CER 39PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)