KYOCERA AVX 5AK5R6DAAAH
5AK5R6DAAAH
Part No.:
5AK5R6DAAAH
Datasheet:
ShinYua5AK5R6DAAAH.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 100V NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)