KYOCERA AVX 5AR300JEENI
5AR300JEENI
Part No.:
5AR300JEENI
Datasheet:
ShinYua5AR300JEENI.pdf
Description:
CAP CER 30PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)