KYOCERA AVX 5AR330JEECA
5AR330JEECA
Part No.:
5AR330JEECA
Datasheet:
ShinYua5AR330JEECA.pdf
Description:
CAP CER 33PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)