KYOCERA AVX 5AR3R0CEACA
5AR3R0CEACA
Part No.:
5AR3R0CEACA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5AR3R0CEACA.pdf
Description:
CAP CER 3PF 1KV NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)