KYOCERA AVX 5AR3R0DEANI
5AR3R0DEANI
Part No.:
5AR3R0DEANI
Datasheet:
ShinYua5AR3R0DEANI.pdf
Description:
CAP CER 3PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.157 Dia (4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)