KYOCERA AVX 5AR470KEECI
5AR470KEECI
Part No.:
5AR470KEECI
Datasheet:
ShinYua5AR470KEECI.pdf
Description:
CAP CER 47PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)