KYOCERA AVX 5AR5R6JEDCA
5AR5R6JEDCA
Part No.:
5AR5R6JEDCA
Datasheet:
ShinYua5AR5R6JEDCA.pdf
Description:
CAP CER 5.6PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)