KYOCERA AVX 5AR8R2JEBCA
5AR8R2JEBCA
Part No.:
5AR8R2JEBCA
Datasheet:
ShinYua5AR8R2JEBCA.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 1KV NP0 RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)