KYOCERA AVX 5AU8R2DEJCANM
5AU8R2DEJCANM
Part No.:
5AU8R2DEJCANM
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5AU8R2DEJCANM.pdf
Description:
CAP CER 8.2PF 4KV NP0 RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
8.2 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
4000V (4kV)
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 Dia (13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.236 (6.00mm)