KYOCERA AVX 5NT821MBGCP
5NT821MBGCP
Part No.:
5NT821MBGCP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5NT821MBGCP.pdf
Description:
CAP CER 820PF 3KV Y5F RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
3000V (3kV)
TemperatureCoefficient:
Y5F
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.197 (5.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)