KYOCERA AVX 5OQ682MBKAA
5OQ682MBKAA
Part No.:
5OQ682MBKAA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5OQ682MBKAA.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 500V Y5P RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
500V
TemperatureCoefficient:
Y5P (B)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)