KYOCERA AVX 5TR223SCKCA
5TR223SCKCA
Part No.:
5TR223SCKCA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5TR223SCKCA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV Y5V RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
-20%, +50%
Voltage-Rated:
1000V (1kV)
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.591 Dia (15.00mm)
Height-Seated(Max):
0.236 (6.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)