KYOCERA AVX 5WH103MACAH
5WH103MACAH
Part No.:
5WH103MACAH
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYua5WH103MACAH.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5P RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Y5P (B)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.236 Dia (6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.157 (4.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)