CTS-Frequency Controls 626L1002GMT
626L1002GMT
Part No.:
626L1002GMT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua626L1002GMT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 10MHZ 1.8V LVDS
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
626
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
10 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage-Supply:
1.8V
FrequencyStability:
±100ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
20mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)