EDAC Inc. 629-17W2250-4NC
629-17W2250-4NC
Part No.:
629-17W2250-4NC
Datasheet:
ShinYua629-17W2250-4NC.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SLDR
NumberofPositions:
17 (15 + 2 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
3 (DB, B) - 17W2
FlangeFeature:
Housing/Shell (M3)
ShellMaterialFinish:
Steel, Nickel Plated
CurrentRating(Amps):
5A, 40A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)