EDAC Inc. 629-21W4250-1TC
629-21W4250-1TC
Part No.:
629-21W4250-1TC
Datasheet:
ShinYua629-21W4250-1TC.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SLDR
NumberofPositions:
21 (17 + 4 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
4 (DC, C) - 21WA4
FlangeFeature:
Housing/Shell (M3)
ShellMaterialFinish:
Steel, Tin Plated
CurrentRating(Amps):
5A, 10A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)