EDAC Inc. 629-21W4250-2T4
629-21W4250-2T4
Part No.:
629-21W4250-2T4
Datasheet:
ShinYua629-21W4250-2T4.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SLDR
NumberofPositions:
21 (17 + 4 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
4 (DC, C) - 21WA4
FlangeFeature:
Housing/Shell (4-40)
ShellMaterialFinish:
Steel, Tin Plated
CurrentRating(Amps):
5A, 20A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)