EDAC Inc. 629-25W3250-2TD
629-25W3250-2TD
Part No.:
629-25W3250-2TD
Datasheet:
ShinYua629-25W3250-2TD.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
NumberofPositions:
25 (22 + 3 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
4 (DC, C) - 25W3
FlangeFeature:
Mating Side (M3)
ShellMaterialFinish:
Steel, Tin Plated
CurrentRating(Amps):
5A, 20A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)