EDAC Inc. 630-21W4240-2TC
630-21W4240-2TC
Part No.:
630-21W4240-2TC
Datasheet:
ShinYua630-21W4240-2TC.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
NumberofPositions:
21 (17 + 4 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
4 (DC, C) - 21WA4
FlangeFeature:
Housing/Shell (M3)
ContactFinishThickness:
Flash
CurrentRating(Amps):
5A, 20A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)