EDAC Inc. 630-25W3250-2T6
630-25W3250-2T6
Part No.:
630-25W3250-2T6
Datasheet:
ShinYua630-25W3250-2T6.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
NumberofPositions:
25 (22 + 3 Power)
ShellSizeConnectorLayout:
4 (DC, C) - 25W3
FlangeFeature:
Mating Side (4-40)
ContactFinishThickness:
Flash
CurrentRating(Amps):
5A, 20A
BacksetSpacing:
0.370 (9.40mm)