CTS-Frequency Controls 637L16253I2T
637L16253I2T
Part No.:
637L16253I2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua637L16253I2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 162.5000MHZ LVDS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
637
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
162.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage-Supply:
2.5V
FrequencyStability:
±50ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
66mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)