Rubycon 63ZL220MEFC10X20
63ZL220MEFC10X20
Part No.:
63ZL220MEFC10X20
Datasheet:
ShinYua63ZL220MEFC10X20.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
ZL
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
4000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)