Rubycon 63ZLJ330MT810X25
63ZLJ330MT810X25
Part No.:
63ZLJ330MT810X25
Datasheet:
ShinYua63ZLJ330MT810X25.pdf
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
ZLJ
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
1.095 A @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
Impedance:
46 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)