Amphenol ICC (FCI) 65410-014LF
65410-014LF
Part No.:
65410-014LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua65410-014LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 14POS 3.18MM
Packaging:
Bulk
Series:
Maxi-PV™, Basics+
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
14
Pitch:
0.125 (3.18mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.125 (3.18mm)