Amphenol ICC (FCI) 65753-011LF
65753-011LF
Part No.:
65753-011LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua65753-011LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 11POS 3.18MM
Packaging:
Bulk
Series:
Maxi-PV™, Basics+
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
11
Pitch:
0.125 (3.18mm)