Amphenol ICC (FCI) 69176-018LF
69176-018LF
Part No.:
69176-018LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Housings
Package:
Datasheet:
ShinYua69176-018LF.pdf
Description:
CONN RCPT HSG 18POS 2.54MM
Packaging:
Bulk
Series:
Mini-PV™, Basics+
ProductStatus:
Active
ConnectorType:
Receptacle
ContactType:
Female Socket
NumberofPositions:
18
Pitch:
0.100 (2.54mm)
NumberofRows:
2
RowSpacing:
0.100 (2.54mm)