CTS Resistor Products 73L1R75J
73L1R75J
Part No.:
73L1R75J
Datasheet:
ShinYua73L1R75J.pdf
Description:
RES 0.75 OHM 5% 1/10W 0402
Resistance:
750 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)