CTS Resistor Products 73L2R82J
73L2R82J
Part No.:
73L2R82J
Datasheet:
ShinYua73L2R82J.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 1/10W 0603
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)