CTS Resistor Products 73L2R91G
73L2R91G
Part No.:
73L2R91G
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYua73L2R91G.pdf
Description:
RES 0.91 OHM 2% 1/10W 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Resistance:
910 mOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.1W, 1/10W
TemperatureCoefficient:
±300ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)