CTS Resistor Products 73L3R24J
73L3R24J
Part No.:
73L3R24J
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYua73L3R24J.pdf
Description:
RES 0.24 OHM 5% 1/8W 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
240 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
0.026 (0.65mm)