CTS Resistor Products 73L4R33G
73L4R33G
Part No.:
73L4R33G
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYua73L4R33G.pdf
Description:
RES 0.33 OHM 2% 1/4W 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Resistance:
330 mOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)