CTS Resistor Products 73L5R82F
73L5R82F
Part No.:
73L5R82F
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYua73L5R82F.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 1% 1/2W 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.126 L x 0.102 W (3.20mm x 2.60mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.70mm)