CTS Resistor Products 73L6R68F
73L6R68F
Part No.:
73L6R68F
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
ShinYua73L6R68F.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 1% 3/4W 2010
  • Related Categories
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.75W, 3/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.197 L x 0.098 W (5.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.028 (0.71mm)